Zajęcia animacyjno – środowiskowe dla dzieci i młodzieży

W maju i czerwcu odbyły się kolejne zajęcia animacyjno – środowiskowe dla 30 dzieci z terenu Gminy Opatówek. Spotkania odbywały się w soboty w ramach projektu ”Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie kaliskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Zajęcia realizowane były w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Po raz kolejny dzieci skorzystały z propozycji zajęć przygotowanych przez animatorów oraz miały zapewnione śniadania i obiady. Każde spotkanie było ciekawe, wesołe i inne od poprzednich. W czasie gry w podchody na terenie Opatówka dopisała pogoda i wszyscy dotarli do mety, a pozytywne emocje i zdrową chęć rywalizacji wywołał polski teleturniej ”Kocham Cię Polsko”. Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Odbyły się między innymi zajęcia, gdzie dzieci wykonywały budowle wielkoformatowe, wyklejały oraz malowały farbami.

Największą atrakcją dla uczestników okazał się wyjazd. Tym razem do Parku Makiet ”Mikroskala” w Koninie, gdzie wszyscy mogli obejrzeć interaktywne makiety i kolejki, wycinali na ploterze termicznym małe figurki styropianowe. Uczestniczyli w warsztatach polegających na sklejaniu dowolnych figurek mając do dyspozycji sześciany z drewna. Obejrzeli film w kinie 6D, który wywołał u wszystkich dreszczyk emocji. Wiele radości sprawiła także zabawa przy kulkowym tsunami oraz przebieranie się w stroje będące na wyposażeniu parku.

Dzieci chętnie spotykały się i zawierały nowe znajomości. Działania te realizowane były przez Fundację AKME przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatówku oraz Świetlicy Środowiskowej ”Słoneczko” w Opatówku.

Print Friendly, PDF & Email