Kolonie letnie dla dzieci z terenu gminy Opatówek do Mikoszewa 04 – 13 sierpnia 2022

Kolonie letnie z programem profilaktycznym dla 20 dzieci z terenu gminy Opatówek zostały sfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023. Zgłoszeń uczestników dokonali Dyrektorzy Szkół z terenu gminy i Wychowawca Świetlicy Środowiskowej „Słoneczko” w Opatówku. W terminie od 04.08.2022 r. do 13.08.2022 r. dzieci wypoczywały na koloniach zorganizowanych przez Towarzystwo „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy w miejscowości Mikoszewo w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „Armando” (https://www.mikoszewo.pl/dom-wczasowy-armando).

Program kolonii obejmował całodniową wycieczkę na Hel w ramach programu „Jestem dumny, ze jestem Polakiem”, wstęp do Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie Zespołu Latarni Morskiej. Ponadto całodniową wycieczkę do Trójmiasta z wstępem do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni oraz pobyt w Katedrze Oliwskiej i Palmiarni. Dzieci również były na wycieczce w Jantarze, gdzie zbierały bursztyny, zwiedziły port w Gdyni i odbyły rejs statkiem po Bałtyku. Pobyt na koloniach obejmował blok zajęć rekreacyjno-sportowych i socjoterapeutycznych, zajęcia na plaży i kąpiele w morzu, dyskoteki.

Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2022-2023.

Print Friendly, PDF & Email