Kampania Przeciw Pijanym Kierowcom !

1 grudnia 2022 r. przeprowadzona została akcja pt. ”Trzeźwy Poranek” na terenie gminy Opatówek przez Komisariat Policji w Opatówku.

W ramach akcji skontrolowano trzeźwość 160 kierujących, brak żadnych zastrzeżeń. Działania trwały od 6:00 do 12:00.

Przypominamy, że celem trwającej akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Funkcjonariusze przeprowadzili edukację propagującą ideę trzeźwości wśród kierowców oraz mieszkańców. Osoby zainteresowane otrzymały ulotkę tematyczne Krakowskiej Akademii Profilaktyki.

Przypominamy, że alkomat Promiler iBlow 10 jest zainstalowany w budynku Komisariatu Policji w Opatówku. Tester do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest ogólnodostępny dla mieszkańców. Każda osoba zainteresowana, która ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości może udać się do budynku Komisariatu przy ul. Poniatowskiego 1 w Opatówku i samodzielnie poddać się badaniu.

Do sprawdzenia na ile ryzykowny (lub bezpieczny) jest aktualny model spożywania alkoholu może okazać się przydatny Test Baltimorski, Czyli Wywiad Ze Sobą….. dostępny w postaci pliku do pobrania poniżej.

TEST BALTIMORSKI CZYLI WYWIAD Z SAMYM SOBĄ

Print Friendly, PDF & Email