Gmina Opatówek Dni Trzeźwości 19-25 czerwca 2022

24 czerwca 2022 r. odbył się Rajd pieszy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej SŁONECZKO w Opatówku. Rajd miał formę gry terenowej – podchodów, które przygotowali wolontariusze Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka” pod opieką Wiceprezes Ewy Machelak.

Celem rajdu było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia oraz form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na trasie biegnącej wzdłuż ulicy Kościelnej  przez park, aż do boiska „Orlik” i z powrotem przygotowanych zostało 11 zadań do wykonania.

Pierwsze polecenie zostało zaprezentowane w siedzibie świetlicy. Grupa jednogłośne została nazwana „Promykami”, a przez cały rajd towarzyszył im okrzyk: „Raz, dwa, trzy… Promyki to My!”. W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, dzięki uprzejmości Dyrektor Małgorzaty Matysiak oraz pań bibliotekarek zostało zrealizowane kolejne zadania z przesłaniem profilaktycznym.

Kolejne ćwiczenia przekazane przez wolontariuszki realizowane były w następujących punktach: brama prowadząca do parku, najstarszy most żelaznym w Polsce, boisko sportowe Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, Orlik, siłownia zewnętrzna, wejście do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, plac zabaw przy ul. Kościelnej, Muzeum Historii Przemysłu.

Natomiast ostatnie zadanie czekało na mecie czyli w GOK przy Placu Wolności 9 w Opatówku. Dzieci podczas tego spaceru chętnie współpracowały, wykazały się sprytem, intuicją oraz predyspozycjami tanecznymi, muzycznymi, znajomością historii Opatówka i dobrą sprawnością fizyczną.

Na trasie rajdu czekała uczestników słodka niespodzianka od Stowarzyszenia Trzeźwościowego „POMOCNA DŁOŃ” w Opatówku oraz motocykl przy którym dzieci bardzo chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zakończyło się przepysznym poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatówku. Nie zabrakło słodkich babeczek, parówek w cieście, czy tak bardzo lubianych przez dzieci ziemniaków z gzikiem.

Rajd okazał się doskonałą formą połączenia aktywności fizycznej z profilaktyką i przyniósł mnóstwo radości.

Realizacja w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Opatówek na lata 2022-2023.

Print Friendly, PDF & Email