“Bezpieczny Opatówek” – 14.02.2020 r.

“Bezpieczny Opatówek” to akcja realizowana w ramach współpracy Burmistrza Gminy Opatówek z Komisariatem Policji w Opatówku na rzecz mieszkańców gminy Opatówek.

Z miłości do bezpieczeństwa – pod takim hasłem policjanci Komisariatu Policji w Opatówku promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zawieszki odblaskowe w kształcie serca i opaski odblaskowe przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymali piesi i kierujący, którzy poruszali się ulicami Opatówka.

Walentynki kojarzą się głównie z miłością, a ta miłość przejawia się również przez troskę o bezpieczeństwo osób nam bliskich. Dlatego też warto z miłości przypominać im o zachowaniu ostrożności na drogach. Warto by zawsze z podróży bezpiecznie do nas wracali.

O bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców wspólnie z policjantami zadbała Gmina Opatówek, zakupując odblaski w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest profilaktyka oraz zwiększenie świadomości społeczności na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym. Jednym z elementów działań jest uświadomienie pieszym, roli odblasków w poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz konsekwencji nie posiadania ich. Propagowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, co znacznie poprawia ich widoczność, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście.

W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy  o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.

Współdziałanie władz gminy z Policją dowodzi, jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo mieszkańców gminy Opatówek.

Print Friendly, PDF & Email